Пропускане към основното съдържание

Какво трябва да знаем за първото посещение при козметик

Готови ли сте да се присъедините към чудния свят, който се разкрива пред вас в козметичния салон? Независимо дали вашият дерматолог ви е препоръчал почистване или сте чули от приятелка, колко много обича своята козметичка, почистванията са нещо невероятно за вашата кожа и би следвало да си ги подарявате редовно. Но преди да направите първото си посещение, най-вероятно имате някои въпроси. Какво всъщност включва едно почистване? Дали трябва да посетите лекарски кабинет преди това или пък в някой скъп спа център? Как да се подготвим за тази визита? Не се притеснявайте – ние ви предлагаме отговор на всеки ваш въпрос!

Какво е почистване?    

Накратко, почистването е процедура в няколко стъпки, създадено с цел да почисти, ексфолира, подхрани и третира кожата ви. Целта на всяко едно почистване е да подобри цялостния вид на кожата – подмладена, сияйна и с равномерен тен. Тъй като козметика е въоражен с множество маски, серуми и почистващи продукти, а и оглежда кожата ви задълбочено (почистванията продължават между 80-120 минути) , те успяват да почистят и третират лицето ви по начин, по който вие самите не можете. Почистванията също така са дълбоко релаксиращи (аз включвам масаж по време на процедурата), които имат потенциал да се превърнат в най-невероятната част от грижата за вашата кожа.





Добре, убедихте ме. Как да избера студиото в което да ме почистят? 

 Естетиците работят или в дерматологични клиники, студия за красота или спа центрове. Обикновено в студиата има няколко стаи с кушетки, докато спа центровете имат общи съблекални и някои удобства като парна баня и сауна. За истински релаксиращо и променящо кожата изживяване, е важно да намерите правилната комбинация от комфортен, добре управляван бизнес и образован надежден козметик.
За начало поразпитайте наоколо. Препратиките от уста на уста са най-добрия начин да намерите доверен спа център или козметик. Друг варянт е да потърсите в Google. Ако цената е фактор, не забравяйте, че независимите козметици в салоните и студията, обикновенно предлагат по-ниски цени от тези работещи в спа центровете.
Изберете час за процедурата, така че да имате малко свободно време след нея в случай, че кожата има нужда от малко време, за да се успокои. Когато си записвате час уточнете, че това ви е първо посещение, за да може професионалистът да отдели нужното време за оглед и разговор с вас преди да започне процедурата.

Вече си записах час. Как да се подготвя?

За начало, не променяйте рутината си. Може да се почувствате длъжни да предприемате допълнителни стъпки, за да подготвите кожата си преди посещението, но в този случай, подготовката може да не е във ваша полза. Когато се придържате към обичайната си рутина, позволявате на професионалиста да наблюдава ежедневното актуално състояние на кожата ви, което помага да се постави правилна диагноза и анализ на кожата ви.
В дните преди посещението, помислете каква бихте искали да е целта му. Дали искате терапията да е насочена към акнето ви? Да се отървете от тъмните петна или пък отстраняването на всички черни точки или да почувствате кожата си по-гладка и хидратирана? Да имате цел (дори да са две или три), които да споделите с козметика си, ще им помогне да подберат най-подходящите продукти съобразно целите ви.
Започнете да мислите за всякакви въпроси и притеснения, които имате спрямо кожата си. Може да водите бележки на телефона си всеки път, когато въпрос се появи в главата ви. Така, до настъпването на срещата, ще сте създали списък, по който да задавате въпросите си.
Също добра идея е да си направите списък със всички продукти, които използвате – запишете имета им и активните съставки, в случай, че козметикът ви не ги познава. Това не само ще ви помогне да разберете какво нанасяте на лицето си , но и ще помогне на козметика ви да разбере дали не пропускате някоя необходима стъпка, или пък проблема ви е в следствие на употребата на продуктите. 
 

Денят настъпи ! Какво да очаквам ?

При пристигане е много вероятно да ви помолят да попълните формулят, който да олесни консултацията. Тук се описват проблемите които ви притесняват по вашата кожа , целите които желаете да бъдат постигнати, алергии ако знаете за такива и лекарства които приемате.
Преди да се настаните на кушетката, естетикът провежда консултацията на база на написаното от вас. Товва е времето в което е редно да зададете всичките си въпроси !
След това, козметикът ви настанява.
Стъпките, които са включени в процедурата се наричат протокол. Всеки такъв започва с почистване на грима и замърсяванията по кожата. След това козметикат внимателно оглежда вашата кожа под лампа-лупа. Следващите стъпки се подбират спрямо нуждите ви.
Обикновенно, почистването включва употребата на няколко почистващи продукта, пилинзи, екстракция, хидратираща или успокояваща маска, масаж, серуми, хидратант и слънцезащитен продукт. Повечето козметици прилагат релаксиращ масаж на ръцете, врата и рамената.



Вече съм отпочинала, усещам лицето си чисто и подмладено. А сега какво?

След почистването може да наблюдавате сиянието на вашата кожа или да видите в огледалото едно доста зачервено лице. Това е абсолютно нормално: вашата кожа току що е получила доооста внимание и най-вероятно се е докоснала до нови за нея съставки. Не се поддавайте на изкушението да нанесете грим(ако все пак желаете зачервяването да бъде прикрито, кажете на вашия козметик и той ще се погрижи за това). Насладете се на следващите няколко часа докато кожата ви е чиста, дишашта и поема нанесените и съставки.
Добрият козметик ще ви даде насоки какво да правите или не в следващите няколко часа след процедурата, както и какво се изисква от вас в домашни условия. Съветвам ви да се вслушата в нейните съвете, все пак тя е експерта !



Надявам се тази статия да ви е била полезна,
споделете с мен какво мислите :)

Коментари

Популярни публикации от този блог

Каква е разликата между медицинската и масовата козметика

Сигурно сте забелязали, че медицинската козметика се разпространява само в аптечната мрежа, докато масовата козметика се продава и в други магазини, дори в супермаркети. Също така вероятно сте обърнали внимание и на голяма разлика в цените. Защо това е така? Масовата козметика е предназначена за ежедневна грижа за кожа без проблеми, тъй като няма специфичен лечебен или подхранващ ефект и често съдържа помощни съставки, които могат да предизвикат алергична реакция или реакция на свръх чувствителност. Потребителят сам полага грижи за външния си вид и сам прилага продуктите, без прякото участие на медицинско лице и използва масово произвеждани козметични продукти по свои избор, за неограничен период от време. Тук, неправилното използване на козметичен продукт крие риск от непоносимост, алергии и др. Масовата козметика третира в общ план проблемите на кожата и няма претенции за дълготраен ефект, хипоалергичност и незапушване на порите. Медицинската козметика е тясно свързана с ...

Скрабове за лице 101 : Абразиви vs. Химични ексфолиатори

Скрабове за лице 101 : Абразиви vs. Химични ексфолиатори Когато си помислите за употребата на ексфолиращ продукт, най-вероятно си предтавяте почистваща формула за лице с малки скраб частички. Може би за кайсиевия скраб, който седи в банята ви от десетилетия? Този вид ексфолиатор е доста популярен и въпреки че е страхотен не е единственият ефективен начин да почистите лицето си. Всъщност може да нанесе повече вреда на вашата кожа от колкото полза. Защо става така? Искате ли да разберете повече за другите видове скраб за лице? Объркахте ли се (или се уплашихте) от мисълта за химичен пилинг? Не се притеснявайте, тук съм за да обясня всичко! Абразивни ексфолиатори Абразивите са точно това, което си мислите – почистващ продукт, който включва мънички частици, които можете да усетите с пръстите си при допир. Върху етикетите на продуктите пише скраб за лице ( face scrub ) , тези формули с гранули помагат да се изглади лицето и да се отстранят мъртвите клетки от повър...

Защо е важно да мием лицето си два пъти дневно?

Защо е важно да мием лицето си два пъти дневно?   Важността на рутинната грижа за кожата Съществуват много продукти за грижа за кожата, фокусирани върху акнето, но преди да разгледате серумите и терапиите, трябва да започнете с основните неща. Редовната грижа за кожата включва почистване, третиране и овлажняване. В натовареното ни ежедневие често се втурваме от леглото към вратата или едва пълзим вечер към спалнята, преуморени с единствената мечта да легнем да поспим. Понякога това се случва, без да почистим добре лицето си, но е изключително важно (направо задължително) да го измиваме два пъти дневно – сутрин и вечер. Сутрешно почистване и грижа Най-често хората са склонни да пропускат почистването сутрин. Л огиката обикновено е следната - ако сме измили лицето си предната вечер, защо да се тормозим да го мием и на сутринта ? Тя кожата си е чиста, нали? Е да, ама... не точно. Терминът сън за красота (т.н. beauty sleep ) е въведен с причина! Нощта е времето, кога...