Пропускане към основното съдържание

Какво представлява мицеларната вода

 Мицеларните води са истинска революция в премахването на грима и в ежедневната хигиена на кожата. Идеята за създаването им е от 1991 годинa и е патентована от френската козметична компания Bioderma. Мицеларните води добиха популярност доста бързо и заеха челни места сред почистващите продукти на жените по целия свят. На пръв поглед ни изглежда странно, как така една водичка ще почисти добре лицето ни и щом успява не може ли просто да се измием с вода?
За съжаление не. Водата от чешмата съдържа варовик и хлор, които са потенциални дразнители на кожата .
Mицеларната вода не съдържа алкохол, оцветители, ароматизатори и сапун, така рискът от евентуални алергични реакции е сведен до минимум. Тя е подходяща за всеки тип кожа и най-важното – може да се използва за третиране и на най-нежните места на лицето, като зоната около очите.
На практика мицеларната вода почиства абсолютно всичко – от червило, през фон дьо тен, руж, сенки за очи, дори и водоустойчив грим, нечистотиите, в следствие от външните фактори на околната среда: смог, цигарен дим, мръсен въздух и др., като остават усещане за хидратация и са лесни за употреба. 
 
(Чудесен избор за почистващ продукт, ако ви се налага да пътувате често или просто не си падате по измиванията в 10 стъпки)
 

Какво представлява мицеларната вода?


Мицеларната вода се състои от мицели и пречистена вода. Мицелът има сложна химическа структура, която е тенсиоактивна (намалява налягането на водата в кожата), мека и без йони. Всеки мицел представлява специална миниатюрна сфера, която съдържа повърхностно активни вещества (ПАВ) във водна среда.
Мицелът има 2 полюса – хидрофилен, разтворим във вода и липофилен, който привлича мазните материи, несъвместими с вода. Това двойно действие позволява на мицелите да изтеглят всякакви нечистотии от повърхността на кожата и да ги оставят върху памука.




Накратко казано, обтриването с памучен тампон напоен с мицеларна вода осигурява бързо почистване, което не влошава бариерните функции на кожата, запазва нейното pH, като същевременно премахва грима и замърсяванията натрупани през деня.




Към момента се произвеждат специализирани мицеларни води за отделните типове кожа. В някои от тях се добавят вещества като екстракт от зелен чай и цинк, които осигуряват матиращ и противовъзпалителен ефект за мазната кожа. Други мицеларни води са обогатени с алантоин и са чудесен избор за силно чувствителната и детската кожа, а тези с различни растителни екстракти и масла имат подхранващо и омекотяващо действие.

Коментари

Популярни публикации от този блог

Каква е разликата между медицинската и масовата козметика

Сигурно сте забелязали, че медицинската козметика се разпространява само в аптечната мрежа, докато масовата козметика се продава и в други магазини, дори в супермаркети. Също така вероятно сте обърнали внимание и на голяма разлика в цените. Защо това е така? Масовата козметика е предназначена за ежедневна грижа за кожа без проблеми, тъй като няма специфичен лечебен или подхранващ ефект и често съдържа помощни съставки, които могат да предизвикат алергична реакция или реакция на свръх чувствителност. Потребителят сам полага грижи за външния си вид и сам прилага продуктите, без прякото участие на медицинско лице и използва масово произвеждани козметични продукти по свои избор, за неограничен период от време. Тук, неправилното използване на козметичен продукт крие риск от непоносимост, алергии и др. Масовата козметика третира в общ план проблемите на кожата и няма претенции за дълготраен ефект, хипоалергичност и незапушване на порите. Медицинската козметика е тясно свързана с ...

Скрабове за лице 101 : Абразиви vs. Химични ексфолиатори

Скрабове за лице 101 : Абразиви vs. Химични ексфолиатори Когато си помислите за употребата на ексфолиращ продукт, най-вероятно си предтавяте почистваща формула за лице с малки скраб частички. Може би за кайсиевия скраб, който седи в банята ви от десетилетия? Този вид ексфолиатор е доста популярен и въпреки че е страхотен не е единственият ефективен начин да почистите лицето си. Всъщност може да нанесе повече вреда на вашата кожа от колкото полза. Защо става така? Искате ли да разберете повече за другите видове скраб за лице? Объркахте ли се (или се уплашихте) от мисълта за химичен пилинг? Не се притеснявайте, тук съм за да обясня всичко! Абразивни ексфолиатори Абразивите са точно това, което си мислите – почистващ продукт, който включва мънички частици, които можете да усетите с пръстите си при допир. Върху етикетите на продуктите пише скраб за лице ( face scrub ) , тези формули с гранули помагат да се изглади лицето и да се отстранят мъртвите клетки от повър...

Защо е важно да мием лицето си два пъти дневно?

Защо е важно да мием лицето си два пъти дневно?   Важността на рутинната грижа за кожата Съществуват много продукти за грижа за кожата, фокусирани върху акнето, но преди да разгледате серумите и терапиите, трябва да започнете с основните неща. Редовната грижа за кожата включва почистване, третиране и овлажняване. В натовареното ни ежедневие често се втурваме от леглото към вратата или едва пълзим вечер към спалнята, преуморени с единствената мечта да легнем да поспим. Понякога това се случва, без да почистим добре лицето си, но е изключително важно (направо задължително) да го измиваме два пъти дневно – сутрин и вечер. Сутрешно почистване и грижа Най-често хората са склонни да пропускат почистването сутрин. Л огиката обикновено е следната - ако сме измили лицето си предната вечер, защо да се тормозим да го мием и на сутринта ? Тя кожата си е чиста, нали? Е да, ама... не точно. Терминът сън за красота (т.н. beauty sleep ) е въведен с причина! Нощта е времето, кога...